Grupa ZIKOM działa na rynku od 2003 roku i jest jednym z największych dystrybutorów profesjonalnie regenerowanego sprzętu komputerowego na terenie Polski a pod marką ZIKOM Computer Outlet działa sieć sklepów. Poza sprzedażą stacjonarną nasze produkty dostępne są również za pośrednictwem nowoczesnego sklepu online zikom.pl. Do dyspozycji klientów jest również możliwość skorzystania z oferty leasingowej, będącej idealnym rozwiązaniem dla firm, które chcą wyposażyć swoje biura w sprzęt klasy premium nie wydając na niego fortuny.

Przez 17 lat działalności na rynku nasza firma z jednoosobowej działalności rozrosła się do spółki zatrudniającej kilkunastu pracowników obsługujących setki klientów miesięcznie. Dzięki naszemu doświadczeniu uzyskaliśmy status Microsoft Registered Refubrisher, co oznacza, że nasz proces odnawiania komputerów spełnia wymagania jednej z największych firm branży IT na świecie, dzięki czemu oferowane przez nas produkty są objęte roczną gwarancją. W naszym katalogu można znaleźć produkty czołowych producentów komputerów takich jak: Dell, Lenovo, HP, Acer, Fujitsu.


Prężny rozwój naszej marki nie byłby jednak możliwy bez naszego wspaniałego zespołu:

  • BARTOSZ ZIĘBA ZAŁOŻYCIEL I PREZES ZARZĄDU SPÓŁKI Założyciel i Prezes Zarządu spółki. Ukończył studia na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej a następnie studia podyplomowe MBA na Uczelni Łazarskiego w Warszawie oraz Controlling na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Firmę zna "od podszewki", przeszedł przez wszystkie jej stanowiska i dlatego wie, że nigdy nie jest tak dobrze aby nie mogło być lepiej. Z tym przekonaniem stawia sobie i spółce coraz to nowe wyzwania gdyż jak twierdzi "najgorsze co może nas spotkać to strefa komfortu" Prywatnie uwielbiam długie niedzielne śniadania z rodziną oraz samotne biegi długodystansowe. Kilka lat temu postanowiłem przebiec maraton. Przebiegłem jeden, drugi… i teraz nie mogę się zatrzymać.
  • Anna Zięba DYREKTOR PERSONALNY Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Zarządzania w Częstochowie, ukończyłam studia podyplomowe Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej z Zarządzania zasobami ludzkimi, a następnie studia podyplomowe z Ochrony Danych Osobowych w Administracji i Biznesie jako Inspektor Ochrony Danych. Aktualnie za największe swoje wyzwanie w roli HR uważam mocną kompetencję biznesową, precyzyjne zrozumienie tego, czym żyje wspierany przez nas biznes, jakie ma problemy, jakie cele. I skuteczne wsparcie firmy w osiąganiu tych celów. Aby sprostać wymaganiom środowiska biznesowego aktualnie studiuję Psychologię Menedżerską- to pozwala mi na budowanie strategii personalnej dostosowanej do oczekiwań rynku i zarządu, bycia nie tylko partnerem ale doradcą w biznesie.
  • Maciej Kowalski MANAGER DZIAŁU HANDLOWEGO Handlowiec z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem. W ramach współpracy z Grupą ZIKOM zamknął prawie 4000 bezpośrednich transakcji handlowych, przeprowadził ponad 100 godzin szkoleniowych i dotarł do stanowiska Managera Działu Handlowego. Obecnie w firmie odpowiada za strategię sprzedaży oraz utrzymywanie relacji z kluczowymi Klientami. Jego osoba łączy w sobie umiejętności miękkie (kontakt z Klientem) oraz twarde (obsługa kampanii marketingowych, programowanie rozwiązań dedykowanych). Uczestnik certyfikowanych szkoleń, zarówno jako odbiorca (m.in. „M@il My Day”, „Online Marketing Maraton”, „Nowoczesne Techniki Sprzedaży”, „Java od podstaw”) jak i prelegent (AIP, konferencja „Inspiring Solutions” SGH). Prywatnie fascynat książek oraz nauki języków (w różnym stopniu posługuje się angielskim, niemieckim, hiszpańskim oraz mandaryńskim).
  • MICHAŁ MĘDRZECKI PRZEDSTAWICIEL HANDLOWY Od dziecka interesowały mnie nowe technologie. Wiedzę na temat sprzętu komputerowego zdobywałem udzielając się na forach i samemu składając PCty. Doradzałem też wielu znajomym przy wyborze sprzętu. Przez wiele lat pracowałem też w obsłudze klienta. Dzięki ZIKOM połączyłem swoje pasje i umiejętności, a kluczowych klientów firmy staram się obsługiwać tak, jak sam bym sobie tego życzył będąc na ich miejscu. W wolnych chwilach lubię obejrzeć dobry film lub mecz, albo podłubać przy aucie.
  • MARCIN GÓRNY SPECJALISTA DS. PRODUKTÓW Swoją przygodę w firmie rozpocząłem w 2014 roku jako handlowiec w salonie w Częstochowie. Dzięki zdobytemu doświadczeniu w 2018 zostałem specjalistą ds. produktów, co umożliwiło również wdrożenie i obsługę udogodnień w naszym systemie sprzedaży. Czas wolny spędzam z rodziną, miłośnik gór, poznawania nowych szlaków i tamtejszej kuchni.
  • ANDRZEJ BOROWIECHANDLOWIECW ZIKOM pracuje od 2014 roku i prowadzę salon sprzedaży w Kielcach. Wolny czas lubię spędzać na świeżym powietrzu na długich spacerach lub przejażdżkach rowerowych. Interesuję się głownie informatyką, motoryzacją oraz sportami zimowymi.