W JAKI SPOSÓB KLASYFIKUJEMY SPRZĘTY W ZIKOM?

Każde urządzenie dostępne w naszej ofercie jest poddawany naszemu własnemu procesowi regeneracji, po którym przechodzi szereg testów, dzięki czemu mamy pewność, że dostarczamy Państwu w 100% sprawny technicznie sprzęt na który udzielamy rocznej gwarancji.
Każdy ze sprzętów jest również indywidualnie przygotowywany do transakcji i testowany przed wysyłką.
Dzięki temu mamy pewność, że dostaną Państwo w pełni sprawny działający sprzęt.

Ostatnim etapem przygotowania produktu do sprzedaży jest sklasyfikowanie jego stanu wizualnego. Na naszym sklepie znajdą Państwo produkty sklasyfikowane:

Klasa A+ to klasa premium wśród sprzętów poleasingowych. cechują się tym, że wyglądają jak sprzęt całkiem nowy, bez śladów użytkowania.

Klasa A to sprzęt z "codziennymi" śladami eksploatacji. Cechują go niewielkie ślady zużycia, jest pozbawiony większych wad w postaci głębokich rys, pęknięć czy uszczerbków.

Klasa A- to idealny kompromis pomiędzy klasą A i B. Cechuję go bardziej widoczna eksploatacja na obudowie jednak bez pęknięć ani uszczerbków. Matryce produktów w klasie A- są pozbawione wad tak jak te klasie A. 

Klasa B - to sprzęt przeznaczony dla osób, które estetykę stawiają na drugim miejscu, a ważny dla nich jest stosunek ceny do jakości. W przeciwieństwie do klasy A cechują się bardziej widocznym zużyciem wizualnym. Możliwe są również pęknięcia i niewielkie uszczerbki w obudowach oraz skazy na matrycach w postaci rozświetlonych punktów (duszków) czy rys.
Komfort pracy na tego typu sprzęcie nie jest niższy od tego z wyższych klas, jest to towar w 100% sprawny od momentu wyjęcia z pudełka.

CZYM W SZCZEGÓŁACH RÓŻNIĄ SIĘ POSZCZEGÓLNE KLASY?

CECHA

KLASA A+

KLASA A

KLASA A-

KLASA B

Okres gwarancji

12 miesięcy

12 miesięcy

12 miesięcy

12 miesięcy

Stan techniczny

100% sprawny, gotowy do działania po wyciągnięciu z paczki

100% sprawny, gotowy do działania po wyciągnięciu z paczki

100% sprawny, gotowy do działania po wyciągnięciu z paczki

100% sprawny, gotowy do działania po wyciągnięciu z paczki

Stan wizualny obudowy

Stan praktycznie jak nowy, brak widocznych śladów zużycia.

Obudowy produktów oznaczonych klasą A można określić jako ''normalne ślady użytkowania" Nie posiadają one poważnych uszkodzeń takich jak pęknięcia, wgniecenia czy uszczerbki. Mogą pojawić się jednak niewielkie ryski czy normalne ślady wynikające z codziennej eksploatacji.

Produkty oznaczane klasą A- posiadają widoczne ślady eksploatacji na obudowie w postaci zarysowań i przetarć, jednak bez poważnych uszkodzeń takich jak pęknięcia, wgniecenia czy uszczerbki.

Produkty oznaczone klasą B posiadają widocznie większe ślady eksploatacji.
Na obudowach mogą pojawić się przetarcia, wgniotki lub pęknięcia, uszczerbki a także głębsze ryski.

Stan wizualny matrycy

Stan praktycznie jak nowy,  brak żadnych wad.

Matryce bez defektów, pozbawione, duszków, zarysowań i innych wad. Maksymalnie możliwe 2 bad pixele.

Matryce bez defektów, pozbawione, duszków, zarysowań i innych wad. Maksymalnie możliwe 2 bad pixele.

Mogą pojawić się, większe widoczne przebarwienia (tzw. duszki), zarysowania, głębsze rysy. Mogą również wystąpić liczne bad pixele.

Jak widać wszystkie nasze sprzęty, bez względu na ich klasyfikację, kupują Państwo jako w 100% sprawne technicznie i gotowe do działania od razu po wyciągnięciu z paczki, różnice między klasami dotyczą tylko i wyłącznie ich stanu wizualnego, a Klasa B to świetny wybór w przypadku ograniczonego budżetu na zakup sprzętu.

Do laptopów posiadających inny układ klawiatury niż powszechne "US" zostają dołączone naklejki spolszczające.