Zarabiaj nawet 8% rocznie !

Dołącz do inwestorów i zarabiaj z ZIKOM

O nas

Jesteśmy czołową polską firmą profesjonalnie regenerującą sprzęt IT. Rocznie przetwarzamy kilkanaście tysięcy komputerów dając im drugie życie. Przez 18 lat naszej działalności do perfekcji dopracowaliśmy proces regeneracji sprzętu i dzięki pracy naszych specjalistów jesteśmy w nawet czterokrotnie przedłużyć cykl życia komputerów. W swojej ofercie mamy sprzęt największych światowych producentów: Dell, Lenovo, HP, Kyocera, Fujitsu. Posiadamy Centrum Magazynowo-Dystrybucyjne w Częstochowie a pod naszą marką, ZIKOM Computer Outlet, rozwijamy sieć sklepów detalicznych.

Nasza działalność wpływa na znaczne zmniejszenie ilości powstających elektroodpadów więc jeśli los naszej planety nie jest Ci obojętny, zainwestuj w nasza spółkę, a gwarantujemy, że realnie wpłyniesz na "naprawę świata".

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:
inwestycja@zikom.pl lub tel. 692 147 845

Nasza historia

 • 2003 - Założenie działalności gospodarczej 13 stycznia 2003r została wpisana do rejestru działalność gospodarcza Firma Handlowo-Usługowa ZIKOM
 • 2006 - Pierwszy sklep stacjonarny Otwarcie w Częstochowie pierwszego sklepu stacjonarnego o powierzchni 40m2
 • 2010 - Przeprowadzka do nowej siedziby Przeprowadzka do nowej siedziby przy ulicy Bór 66k w Częstochowie i uruchomienie centrum magazynowo-dystrybucyjnego
 • 2013 - Pierwszy sklep zamiejscowy Otwiercie w Kielcach pierwszego sklepu zamiejscowego. Sklep już po 4 miesiącach osiąga rentowność
 • 2018 - Rozpoczęcie testów systemu franczyzowego Uruchomienie testowych sklepów opartych na systemie franczyzowym oraz przekształcenie F.H.U. ZIKOM w Grupa ZIKOM sp. z o.o.
 • 2019 - ZIKOM S.A. pierwsza publiczna emisja akcji Utworzenie spółki ZIKOM S.A. oraz pierwsza publiczna emisja akcji spółki.

Jak to działa?

Spółka kupuje sprzęt do regeneracji - przeważnie od firm leasingowych. Następnie sprzęt ten poddawany jest profesjonalnej regeneracji i ostatecznie sprzedawany kolejnym użytkownikom. Proces ten trwa średnio 3 miesiące (stąd taki jest najkrótszy okres inwestycji). Spółka każdego miesiąca otrzymuje od kilku do kilkunastu ofert zakupu sprzętu do regeneracji ale niestety z powodu ograniczonej ilości kapitału nie jest w stanie przyjąć wszystkich. Dzięki kapitałowi pozyskanemu od inwestorów Spółka będzie w stanie przyjąć znacznie większą liczbę ofert. Po sprzedaży komputerów z danego projektu pieniądze są zwracane inwestorom wraz z odsetkami.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo twoich pieniędzy jest dla nas priorytetem.

 • history Jesteśmy polską firmą, istniejemy na rynku ponad 17 lat, płacimy podatki w Polsce i podlegamy polskiemu prawu.

 • cached Rocznie regenerujemy kilkanaście tysięcy urządzeń o wartości przekraczającej 7 mln zł.

 • computer W naszym magazynie stale posiadamy towar o wartości od 1 do 1,5 mln zł.

 • security Każda pożyczka jest zabezpieczona wekslem.

 • account_balance_wallet Zawsze wiesz dokładnie ile zarobisz i kiedy otrzymasz zainwestowane środki wraz z odsetkami.

 • trending_up 100% pożyczek wypłaconych w terminie. 100% odsetek wypłaconych w terminie.

Ile na tym zarobię?

To ile zarobisz zależy od tego na jaki okres zainwestujesz. Pamiętaj, że bez względu na okres inwestycji odsetki wypłacane są co 3 miesiące.

8%

Okres inwestycji: 24 miesiące

 • okres pożyczki 24 miesiące
 • oprocentowanie 8% w skali roku
 • wypłata odsetek co 3 miesiące
 • po 24 miesiącach wypłata ostatniej transzy odsetek oraz zwrot zainwestowanego kapitału

6,5%

Okres inwestycji: 12 miesięcy

 • okres pożyczki 12 miesięcy
 • oprocentowanie 6,5% w skali roku
 • wypłata odsetek co 3 miesiące
 • po 12 miesiącach wypłata ostatniej transzy odsetek oraz zwrot zainwestowanego kapitału

5%

Okres inwestycji: 6 miesięcy

 • okres pożyczki 6 miesięcy
 • oprocentowanie 5% w skali roku
 • wypłata odsetek co 3 miesiące
 • po 6 miesiącach wypłata ostatniej transzy odsetek oraz zwrot zainwestowanego kapitału

Opinie Inwestorów

Inwestycja w taką firmę to czysty zysk i gwarancja, że otrzymamy odsetki w terminie. Zainwestowałem 45 tysięcy i wszystko odbyło się według umowy. Sprawdzona firma, którą każdemu polecam.

Artur Nocoń

Nie wiem nic o inwestycjach, a może inaczej - nie stoją one w centrum moich zainteresowań. Mimo to, doradcy ZIKOM wszystko mi wyjaśnili. Pożyczka zwrócona w terminie wraz z odsetkami. Inwestowanie w tej firmie jest dla wszystkich, zwłaszcza dla Kobiet, a co! :)

Anna Turek

Dobrze robić interesy w firmie, która ma do zaoferowania swoim klientom terminowość, gwarantuje zysk i do tego wszystko klarownie wyjaśnia. ZIKOM nie tylko się tak reklamuje, ale także się z tego WYWIĄZUJE w 100%. Jedno często nie wiąże się z drugim w wielu firmach niestety. Gorąco polecam

Kamil Tomasz Kulczyk

Wszystko zwrócone w terminie, łatwo uzyskać informacje jak działa inwestycja w zikom. Polecam, bo niewiele firm wyjaśnia tak rzetelnie wszystko krok po kroku. A tutaj mamy jasne warunki i aż chce się inwestować, wiedząc, że się na tym na pewno zarobi!

Sebastian M.

Szczerze polecam firmę ZIKOM do inwestycji. Wszystko jak najbardziej w porządku! jakiś czas temu poleciłem inwestycje koledze, także jest zadowolony :) Jeśli będzie opinia od Antoniego E. - to pewnie on chce się podzielić z Wami efektami współpracy z zikom :).

Mateusz A.

Zaufałem firmie zikom po przeczytaniu dobrych opinii i sprawdzeniu wszystkiego, co niezbędne , żeby potwierdzić czy firma jest autentyczna i wypłacalna. Moi Drodzy, wszystko w jak najlepszym porządku. Inwestycja blisko 100. 000 zwróciła mi się w terminie i zgodnie z umową.

Ireneusz Matysiak

Nowy wymiar inwestycji w ZIKOM S.A.

Nie później, niż w 2024 roku, ZIKOM planuje wejście na zorganizowany rynek akcji NewConnect. Wierzymy, że dynamiczny rozwój spółki, o którym świadczą wyniki finansowe, wyższe od prognozowanych, poskutkuje znacznym wzrostem kursu akcji do tego czasu. Do wszystkich dotychczasowych Inwestorów, jak i przyszłych, wychodzimy z propozycją inwestycji w pożyczkę konwertowalną na akcje, co da możliwość jeszcze większego zysku z zainwestowanego kapitału.

Wyniki finansowe, które przekroczyły prognozy

Rok 2020 był dla ZIKOM bardzo owocny. Przychody, jakie odniosła nasza Grupa przekroczyły 7 mln złotych, co daje znacznie większą kwotę niż ta, prognozowana z początkiem roku. Zysk z 2020 roku to także kwota, która zdecydowanie przekroczyła tę z roku 2019. Jesteśmy przekonani, że gdyby nie ograniczenia kapitałowe, kwota realnego dochodu była by jeszcze wyższa.

Dlaczego warto zainwestować właśnie teraz?

Istnieje wiele przykładów spółek, w które Inwestorzy zastawili na wczesnym etapie ich rozwoju, w obligacje czy też pożyczki konwertowalne na akcje, a w ciągu kilku lat cena akcji w tych spółek wzrosła kilkaset procent. Strategia, którą obraliśmy w ostatnim czasie zaowocowała ponad 70% wzrostem przychodów w 2020 roku. To pokazuje, że cena akcji ZIKOM S.A. również może znacznie urosnąć w najbliższej przyszłości.

Warunki inwestycji z zamiarem konwersji pożyczki na akcje ZIKOM S.A.

Inwestorzy, którzy zdecydują się na inwestycję w pożyczkę kwoty co najmniej 250 tysięcy złotych, na okres pięciu lat, będą mieli możliwość przekonwertowania pożyczki na akcje Spółki. Warunki pożyczki pozostają niezmienne - oprocentowanie w ciągu roku w wysokości 8% oraz odsetki, standardowo wypłacane co kwartał.

Wybór Inwestora, nie konieczność.

Konwersja pożyczki na akcje spółki ZIKOM S.A. to możliwość i wybór, który dajemy naszym Inwestorom. Jeśli ten krok nie leży w dążeniach Inwestora, pożyczka wraz z odsetkami zostanie zwrócona na dotychczasowych zasadach.

Życzymy bardzo udanych inwestycji.

Istotne czynniki ryzyka

Przed podjęciem decyzji o inwestycji potencjalni inwestorzy powinni starannie przeanalizować czynniki ryzyka przedstawione poniżej. Wystąpienie jednego lub kilku z wymienionych poniżej ryzyk samodzielnie lub w połączeniu z innymi może mieć istotny, niekorzystny wpływ w szczególności na działalność Spółki, jej przepływy pieniężne, sytuację finansową, wyniki finansowe, perspektywy lub wartość Spółki. Nie można wykluczyć, że z upływem czasu lista ryzyk określonych poniżej nie będzie kompletna ani wyczerpująca i w związku z tym ryzyka te nie mogą być traktowane jako jedyne, na które Spółka jest narażona. Spółka może być narażona na dodatkowe ryzyka i negatywne czynniki, które nie są obecnie znane. Poniżej wyszczególniono jedynie ryzyka, które w ocenie Spółki są ryzykami istotnymi. Wystąpienie zdarzeń opisanych jako ryzyka może spowodować utratę płynności finansowej Spółki, w wyniku czego inwestorzy, mogą ponieść stratę równą całości lub części zainwestowanej kwoty.

Ryzyko związane ze spadkiem przychodów

Spadek przychodów może być spowodowany wieloma czynnikami takimi jak pojawienie się konkurencji ze zbliżoną ofertą, głęboką recesją w gospodarce co wiąże się ze spadkiem siły nabywczej społeczeństwa, wystąpieniem sytuacji nadzwyczajnych

Ryzyko związane ze wzrostem kosztów

Przewidywania spółki dotyczące kosztów jej funkcjonowania oparte są na obecnych wartościach. Istnieje ryzyko wzrostu kosztów pracowniczych, kosztów energii która może mieć bezpośredni wpływ na wyniki finansowe spółki.

Ryzyko związanie ze zmianą przepisów prawa

90% towaru spółka nabywa poza granicami kraju. Nie można wykluczyć zmiany przepisów prawa ograniczającym możliwość wprowadzania na terytorium kraju używanego sprzętu komputerowego.

Ryzyko niewypłacalności partnerów

W swoich działaniach Spółka starannie analizuje partnerów z którymi nawiązuję współpracę, zarówno dostawców jak i odbiorców. Nie można jednak wykluczyć iż z powodów nieznanych Spółce partner może stać się niewypłacalny i mieć kłopoty z regulowaniem zobowiązań wobec spółki.

Dywersyfikacja ryzyka

Każda inwestycja powinna być dokonywana tylko w ramach dobrze zdywersyfikowanego portfela. Oznacza to, że powinieneś inwestować tylko niewielką część swojego kapitału inwestycyjnego w pojedynczą spółkę. Większość kapitału powinna być inwestowana w bezpieczniejsze, bardziej płynne aktywa. Oznacza to również, że powinieneś rozłożyć swoje inwestycje pomiędzy wiele firm, zamiast inwestować dużą kwotę w tylko jedną spółkę.