CZY PRZEZ KRYPTOWALUTY WIĘCEJ ZAPŁACIMY ZA ELEKTRONIKĘ? - ANALIZA PREZESA ZIKOM SA
Zachęcamy do przeczytania krótkiej analizy zjawiska inflacji na rynku komputerów i elektroniki.
Jednym ze skutków pandemii COVID i wprowadzonych restrykcji był gwałtowny wzrost zapotrzebowania na elektronikę użytkową: komputery, tablety, czy kamery. Nasze życie zawodowe, edukacja i kolejne dziedziny przeniosły się do świata wirtualnego i wszystko wskazuje na to, że nie zmieni się to w kolejnych latach. Warto zauważyć, że początek pandemii i obowiązek nauki zdalnej w szkołach był wyjątkowo udanym sprzedażowo okresem dla Grupy ZIKOM. W 2020 roku zanotowaliśmy jeden z najlepszych sprzedażowo kwartałów, dostarczając konkurencyjny cenowo i dobrej jakości sprzęt do nauki zdalnej. W całej Polsce import sprzętu komputerowego z zza granicy wzrósł o ponad 30% i osiągnął wartość ponad 1,8 mld €. Ta dynamika nabrała jeszcze wyższego tempa w pierwszym półroczu 2021 roku!
Kolejnym czynnikiem, który wpływa na rynek komputerów jest stały niedobór mikroprocesorów (półprzewodników). W kontekście braku tych elementów często słyszymy o niskiej dostępności nowych samochodów, ale są to elementy niezbędne do produkcji niemal wszystkich urządzeń elektronicznych, w tym komputerów, tabletów, czy nawet konsol typu PlayStation.
Szacunki ekspertów (International Data Corporation - IDC) wskazują, że sytuacja na rynku mikroprocesorów może ustabilizować się dopiero w połowie 2022 roku, kiedy producenci chipów zdążą uruchomić nowe moce produkcyjne. Ta bolączka wielu producentów sprzętu komputerowego to jednocześnie pozytywna informacja dla Grupy ZIKOM, która bazuje na wieloletnim doświadczeniu w branży i wykorzystuje zjawiska sezonowości na rynku komputerów. Jak to działa? Grupa ZIKOM wykorzystuje miesiące wakacyjne, w których sprzęt komputerowy cieszy się mniejszym zainteresowaniem i wyszukuje najlepsze okazje zakupowe. Dzięki temu, dziś jesteśmy przygotowani i niezależni od wzrostów cen, ponieważ dysponujemy magazynem wysokiej jakości, profesjonalnie zregenerowanego sprzętu!
Nie bez znaczenia dla sytuacji na rynku komputerów jest stale wzrastające zainteresowanie wydobyciem kryptowalut. Ta nowoczesna forma inwestowania (a często jedynie spekulacji) oparta jest o wirtualne waluty “wydobywane” za pomocą zaangażowania dużych mocy obliczeniowych. Osoby zainteresowane “wydobyciem” kryptowalut przyczyniły się do gwałtownego wzrostu cen i bardzo niskiej dostępności kart graficznych o dużej mocy obliczeniowej. Dane zawarte w raporcie Polskiego Instytutu Ekonomicznego wskazują, że od początku 2020 roku cena kart graficznych wzrosła już ponad 200%!
Moim zdaniem obserwujemy dopiero początek procesu wzrostu cen na rynku komputerów. Wymagania stawiane producentom w zakresie jakości, efektywności energetycznej, cyfryzacja kolejnych dziedzin życia i wzrost cen surowców, spowodują, że dobrej jakości sprzęt komputerowy stanie się atrakcyjnym towarem. Spodziewam się osiągnięcia wysokich marż ze sprzedaży zregenerowanych komputerów i podzespołów, których brakuje dziś na rynku. Historycznie to właśnie ostatni kwartał roku cechował się w branży komputerowej największym zainteresowaniem konsumentów i obecnie obserwujemy wzmożony ruch w sklepie zikom.pl
Aby rozwijać się jeszcze lepiej: poszerzyć ofertę dla klientów ZIKOM, przygotować nową odsłonę sklepu internetowego i efektywniej regenerować elektronikę, pozyskujemy finansowanie w formie pożyczkowej od licznych inwestorów.
Główny Urząd Statystyczny potwierdził już dane za październik o inflacji w wysokości 6,8% rok do roku. Tak wysoki wskaźnik powoduje, że trzymając kapitał na lokacie, których oprocentowanie to obecnie około 0,5% w skali roku - Polacy tracą swoje oszczędności!
Dlatego zapraszamy, aby już dziś zapoznać się z ofertą inwestorską Grupy ZIKOM: inwestycja.zikom.pl. Przygotowaliśmy dla inwestorów kompleksową ofertę inwestycji zabezpieczonej wekslem, która pozwoli zarobić nawet 7,6% w skali rocznej. Taka stopa zwrotu pozwala nie tylko “pokonać” wysoką inflację, ale przynieść satysfakcjonujący zysk i wzmocnić nasze działania, które chronią środowisko.
Zapraszamy do współpracy!